• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Активність ліпази крові

Ціна: 50.00 грн.

Опис

Ліпаза — це фермент підшлункової залози . Цей фермент необхідний для поглинання та перетравлювання поживних речовин, які каталізують гідроліз гліцеринових складних ефірів  жирних кислот. Ліпаза разом з жовчю перетравлює жири і жирні кислоти, а також жиророзчинні вітаміни A, D, E, K, обертаючи їх на тепло і енергію.

У тонкому кишечнику ліпаза відповідає за розщеплення нейтральних жирів — тригліцеридів — складних ефірів гліцеролу і вищих карбонових кислот. Рівні ліпази в сироватці не мають достовірних відмінностей у чоловіків і жінок.

Визначення ліпази використовується для діагностики захворювань підшлункової залози, таких як гострий і хронічний панкреатит, і обструкції підшлункових каналів.

При запаленні підшлункової залози цей фермент потрапляє в кров’яне русло. Після гострого панкреатиту активність ліпази в сироватці зростає через 4 — 8 год, досягаючи піку через 24 год, і знижується через 8 — 14 днів. Визначення ліпази при панкреатиті має вищу клінічну чутливість і специфічність, ніж дослідження амілази. При епідемічному паротиті рівень ліпази залишається нормальним, якщо в процес не залучена підшлункова залоза. Одночасне визначення цих двох ферментів дозволяє діагностувати поразку підшлункової залози 98% випадків.

Клінічний  діагноз  не повинен  базуватися  на  одному показникові,  необхідно враховувати клінічні та інші лабораторні дані.

Вимірювання проводять на автоматичному біохімічному аналізаторі Mіndray BS-300 або автоматичному біохімічному аналізаторі Ерба – Лахема XL-640.

Референтні значення до 60 Од/л.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити такий аналіз в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33