• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Дослідження товстої краплі крові на малярію

Ціна: 44,00 грн.

Опис

Дослідження крові на малярію .

Малярія – це небезпечне для життя захворювання. Збудник малярії (Plasmodium) передається людям найчастіше через укуси інфікованих малярійними плазмодіями самок комарів окремого виду. Особливо сприйнятливими до малярії є діти до п’яти років. Малярія «піддається» профілактиці та лікуванню. Найчастіше вона зустрічається в країнах з тропічним і субтропічним кліматом. В Запорізькій області за останні п’ять років діагностовано 9 випадків  малярії, один – з летальним наслідком у 2017 році.  На кінець 2019 року, тільки в нашій області , на диспансерному обліку   знаходиться 86 перехворілих осіб та ті, що приїхали з ендемічних по малярії країн.

Симптоми малярії, зазвичай, виникають через 7 – 10 днів після зараження або повернення з ендемічної країни. Вони часто схожі на застуду: підвищення температури тіла, озноб, рясне потовиділення, головний біль, біль у м’язах, швидка втомлюваність. Також можуть виникати порушення травлення: нудота, блювання, діарея. Взимку малярія може маскуватися під пневмонію.

Діагностика ґрунтується на клініко-епідеміологічних даних: перебування в несприятливій щодо малярії місцевості, типові гарячкові приступи через однакові інтервали, гемолітична анемія, збільшення селезінки та печінки.

Для підтвердження малярії застосовують метод паразитоскопії. Цей метод грунтується на дослідженні мазків і товстої краплі крові, взятої у пацієнта під час нападу лихоманки.

Можна виявити   самих збудників захворювання або характерні зміни еритроцитів. Зокрема, при малярії в еритроцитах визначаються плями, обумовлені включеннями плазмодіїв.

За результатами дослідження мазка крові судять про наявність інфекції, а також визначають вид паразита і стадію захворювання.

В нормі-результат негативний : Збудники малярії не виявлені.

Досліджуваний матеріал –капілярна або венозна кров ( з антикоагулянтом- ЕДТА)

Метод дослідження- світлова мікроскопія .

Методика- дослідження фіксованого і пофарбованого мазку крові і товстої краплі крові під мікроскопом

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити такий аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33