• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Кетонові тіла в сечі

Ціна: 26,00 грн.

Додаткова інформація:
(тест-смужки)

Опис

Кетонові тіла(ацетон) — це продукти обміну речовин, які синтезуються в печінці у процесі метаболізму глюкози. Причиною синтезу клітинами печінки кетонових тіл є потреба організму у виробництві глюкози з матеріалів, що не є вуглеводами (у тому числі з жирних кислот). До них відносять ацетооцтову, бета-оксимасляну кислоти та ацетон.

 

З сечею у нормі виділяється невелика кількість кетонових тіл , які звичайними якісними методами не визначаються .Проте , при порушені вуглеводно-ліпідного обміну, голодуванні, неправильному харчуванні,захворюваннях печінки, підшлункової залози, цукровому діабеті (в умовах дефіциту глюкози в клітинах) вміст кетонових тіл може зростати у десятки разів, провокуючи виникнення кетоацидозу. Основним симптомом підвищення кетонових тіл в організмі є запах ацетону з рота. У дітей ацетонурія може супроводжуватися болювотою , судомами у наслідок порушення водно- електролітного обміну.

Для визначення концентрації кетонових тіл у сечі використовуються тест смужки, які являють собою індикаторні візуальні смужки.

 

ВАЖЛИВО!

Ацетон у дитячій сечі – стан, що досить часто зустрічається.

Схильність дітей до ацетонемічних станів пояснюється певними фізіологічними особливостями:

Діти ростуть, багато рухаються, тому потреба в енергії в них набагато вище, ніж у дорослих.

На відміну від дорослих, у дітей немає значних запасів глюкози у вигляді глікогену

У дітей відзначається фізіологічна нестача ферментів, що приймають участь у процесі знешкодження токсичних кетонових речовин.

При вагітності синтез кетонових тіл вище, вони формуються швидше, збільшуючи навантаження на печінкову тканину. Підвищений рівень кетонових тіл в сечі називається кетонурией.  Кетонурия є небезпечною патологією як для материнського організму, так і для організму плода. Високий рівень кетонів викликає виражену інтоксикацію організму і може призвести до гіпоксії плода.

 

Нормальний рівень кетонових тіл у сечі вагітної не повинен переступати поріг 2 мг на 100 мл сечі.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити аналіз на ацетон в сечі в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33