• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ) + Тригліцериди

Ціна: 34.00 грн.

Опис

Ліпопротеїни дуже низької щільності (ЛПДНЩ) — це основні ліпопротеїни, що здійснюють транспорт екзогенних ліпідів у плазмі. Гіперліпопротеїнемія, обумовлена ЛПДНЩ, як і хіломікронами, надає плазмі каламутного вигляду, що відзначається як наявність хільозу. Основне місце синтезу ЛПДНЩ — печінка, невелика кількість їх надходить у плазму з кишечника. Основна роль цих частинок — транспорт тригліцеридів з печінки в периферичні тканини.
Ліпопротеїни дуже низької щільності відносять до високоатерогенних ліпопротеїнів, які беруть участь у механізмі утворення атеросклеротичних бляшок: підвищене поглинання макрофагами ЛПДНЩ обумовлює виражене накопичення в них холестерину та утворення пінистих клітин.

Тригліцериди — це нейтральні жири, що є одним з основних джерел енергії для організму. Їх велика частина знаходиться в жировій тканині, деяка частина міститься в крові і забезпечує м’язи енергією. Після їжі рівень тригліцеридів в крові збільшується, у зв’язку з тим, що організм енергію, що не потребується, перетворює в жир. Тригліцериди всмоктуються в кишківнику і через кров транспортуються в жирову тканину, де відкладаються. Потім вони спалюються, поставляючи енергію для організму.

Якщо норма тригліцеридів перевищена, що частіше зустрічається у жінок, то це може привести до атеросклерозу, ожиріння і інших проблем із здоров’ям. Значною мірою рівень в крові тригліцеридів залежить від віку.

Показники можуть бути підвищені після прийому алкоголю і їжі, багатої жирами. Також їх рівень підвищується при вагітності і при прийомі оральних контрацептивів.

Якщо людина приймає метформін, статіни або ж піддається інтенсивному фізичному навантаженню, то тригліцериди в крові можуть бути знижені.

Аналіз крові на тригліцериди призначається в наступних випадках:

  • У складі ліпідограми, з тестом на холестерол. Ліпідограму рекомендовано здавати кожні п’ять років.
  • Під час планових профілактичних оглядів. Частіше аналіз здається для контролю дії наказаної дієти.
  • Дуже важливий цей аналіз при цукровому діабеті для визначення підвищення тригліцеридів при коливаннях рівня цукру.
  • Якщо в житті людини є присутніми чинники ризику і причини появи серцево-судинних захворювань (паління, підвищений артеріальний тиск і тому подібне).

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити такий аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33