• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7
Підготовка до аналізів

Підготовка до аналізів

 1. Загальний аналіз крові
 2. Аналіз крові на вміст гормонів
 3. Загальний аналіз сечі
 4. Аналіз сечі по Нечипоренко
 5. Сеча за Зимницьким
 6. Аналіз сечі по Сулковичу
 7. Підготовка до здачі урогенітальних досліджень
 8. Підготовка до здачі аналізу калу

                                                       

 Загальний аналіз крові

Кров забирається через 8-12 год після прийому їжі. Останній прийом їжі може бути не раніше ніж за 3 години до забору крові. В день дослідження допускається вживання невеликої кількості води.

Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити із раціону жирні страви, смажене та спиртні напої. За годину до здачі крові слід утриматись від паління.

Взяття крові відбувається з  7.00 до 10.00 в умовах фізіологічного спокою в положенні пацієнта «сидячи» чи «лежачи».

Якщо кров відбирають з вени, необхідно врахувати, що фізичне та емоційне навантаження за 10-15 хв. до здачі крові безпосередньо впливає на результати досліджень.

Дітей до 5 років перед здачею крові бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150-200 мл протягом 30 хв).

Для грудних дітей – перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуванням.

 

Аналіз крові на вміст гормонів

Безпосередня підготовка до визначення вмісту гормонів та всіх інших гормональних показників така сама, як при загальному аналізі крові.

Не слід здавати кров на лабораторні дослідження після: рентгенографії; ректального дослідження; фізіотерапевтичних процедур.

На результати лабораторного дослідження може вплинути прийом лікарських засобів: антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів; гормональних препаратів; антикоагулянтів.

 

Загальний аналіз сечі

Оскільки склад та колір сечі можуть змінюватися залежно від продуктів харчування, напоїв, фізичних навантажень, стресів, прийому медикаментів та інших факторів, перед здачею аналізу слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • за 24 години до відбору сечі: виключити прийом будь-яких лікарських препаратів (після узгодження з лікарем) та мінеральної води;
 • не вживати продукти, які можуть вплинути на колір (спаржа, морква, буряк та ін.);
 • пити чисту негазовану воду в звичайному режимі;
 •  уникати фізичного та емоційного навантаження (можлива поява білку);
 • не менше ніж за 72 години до здачі аналізу не вживати алкогольні напої;
 • за 12 годин до відбору сечі: чоловікам утриматися від статевих контактів;
 • сеча, що вичавлена з памперсу, дослідженню не підлягає;
 • після проведення цистоскопії аналіз сечі можна призначати не раніше, ніж через 5-7 днів.

Для дослідження знадобиться об’єм сечі – 150-250 мл. Сечу збирають у нестерильний контейнер, доставляють до лабораторії не пізніше 2-х годин після забору. При збереженні сечі довше ніж дві години при температурі вище ніж +18°С результати аналізу можуть бути не точними.                                                                                                              

Перед забором сечі потрібно провести ретельну гігієну зовнішніх статевих органів.

 

 

Забір сечі на загальний аналіз та по Нечипоренко в ОДИН ДЕНЬ НЕ ПРОВОДЯТЬ!!!

 

 Аналіз сечі по Нечипоренко

 Для діагностики береться ранкова середня порція сечі, а число структурних елементів розраховується на 1 мл сечі. Для забору середньої порції сечі необхідно першу кількість виділеної сечі (приблизно 15-20 мл) спустити в унітаз, а середню порцію (10-15мл) зібрати в спеціальний посуд.

 

Сеча за Зимницьким

Правила збору сечі за Зимницьким припускають збір сечі кожні 3 години (починаючи з 6:00) у роздільні ємності протягом 24 год (всього 8 порцій).).                                                                                                                                     

  До кожної з них прикріплюються етикетки із зазначенням часу збору сечі.

 За добу до збору припиняється прийом сечогінних засобів (після попередньої консультації з лікарем).

 О 6 годині ранку необхідно помочитися в унітаз, далі вся сеча збирається в окремі ємності за кожні 3 години:

 1-я порція — з 06:00 до 09:00
 2-я порція — з 09:00 до 12:00
 3-тя порція — з 12:00 до 15:00
 4-я порція — з 15:00 до 18:00
 5-я порція — з 18:00 до 21:00
 6-я порція — з 21:00 до 24:00
 7-я порція — з 24:00 до 03:00
 8-я порція — з 03:00 до 06:00

Якщо обсяг основної ємності не достатній, то необхідно взяти додатковий посуд і на цій додаткової ємності вказується відповідний часовий проміжок.

 Якщо за 3-х годинний проміжок сечі не було, то відповідна ємність залишається порожньою, але доставляється в лабораторію.

 Під час збору дотримується звичайний водно-питний режим.  Враховується кількість прийнятої рідини: вода, чай, кава, перші страви, а також внутрішньовенні вливання.  Отримана сеча зберігається в темному прохолодному місці.

 Вранці в день закінчення зібрана сеча передається в лабораторію.

Під час тесту визначають добову, денну і нічну кількість сечі, відносну щільність сечі в кожній з 3-годинних порціях.

 

  Аналіз сечі по Сулковичу

У грудних дітей сечу беруть вранці перед найпершим годуванням.  Школярі та дорослі здають добову сечу (збирається вся сеча протягом доби) для досягнення максимально точного результату.

 

Підготовка до здачі урогенітальних досліджень

Утриматись від сечовипускання протягом 2-3 годин до взяття матеріалу. Протягом 3 діб не жити статевим життям перед взяттям матеріалу. Напередодні взяття матеріалу виключити прийом алкоголю. Не застосовувати дезінфікуючі розчини, антибактеріальне мило.

Жінкам не застосовувати будь-які вагінальні свічки менше, ніж за 48 годин до взяття матеріалу, не спринцюватися напередодні взяття матеріалу, не здавати аналізи під час менструації.

Протягом 14 діб не вживати антибактеріальні та протимікробні засоби, якщо не прописано лікарем інакше.

 

Підготовка до здачі аналізу калу

Кал доставляють до лабораторії в кількості, отриманній за одну дефекацію, свіже виділеним, в чистому сухому посуді ( контейнер для калу). Не можна направляти кал на дослідження після клізьми, прийому деяких препаратів, які змінюють перистальтику ( наприклад, беладона, пілокарпін та інші) та які впливають на забарвлення калу ( залізо, вісмут, барій), після введення суппозиторіїв та прийому всередину касторового та вазелінового масла. Кал не повинен містити сторонні домішки. Наприклад, сечу.

     Спеціальної підготовки не потребує. При діагностиці деяких захворювань лікар може призначити спеціальну дієту на декілька днів .

 Забір калу виконується наступним чином: після самостійної дефекації калові маси збираються в спеціальний одноразовий стерильний контейнер пластиковим шпателем, у кількості 10–15 г. Якщо візуально в калових масах присутня слиз або кров, а також інші патологічні утворення, то вони повинні бути відібрані в пробу. Матеріал береться з декількох місць. Зберігання зібраного матеріалу не рекомендується, його слід привести в лабораторію в цей же день.

Матеріал доставити в лабораторію відразу або не пізніше 10 — 12 годин після дефекації за умови зберігання в холодильнику (дверцятах) або іншому холодному місці при температурі    + 4  — + 6°С.

Підготовка до аналізу для діагностики ентеробіозу

Правильна підготовка до аналізу має велике значення для отримання достовірного  результату.

Забір матеріалу для дослідження проводять зранку, не встаючи з ліжка, до здійснення гігієнічних процедур і випорожнення, так як це може призвести до спотворення клінічної картини.

Для забору матеріалу слід взяти прозору липку стрічку розміру предметного скла (вузенький скотч), яку приклеюють до перианальних складок клейкою стороною, потім цією самою стороною із досліджуваним матеріалом приклеюють на чисте, сухе предметне скло. Не використовувати для забору матеріалу матову або кольорову клейку стрічку!

Предметне скло кладеться в чистий одноразовий пакет і доставляється у лабораторію.

Зверніть увагу! Аналізи на ентеробіоз необхідно здавати три рази з інтервалом не більше 10 днів. Така необхідність пов’язана з життєвим циклом паразитів і особливостями статевого дозрівання гельмінтів.