• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Підрахунок еритроцитів з базофільною пунктацією в крові

Ціна: 28,00 грн.

Опис

Морфологія еритроцитів (базофільна зернистість)

Кількість еритроцитів в одиниці об’єму крові може значно коливатися. Це  залежить від стану фізіологічних і патологічних процесів в організмі людини. В клінічній практиці частіше спостерігається зменшення кількості еритроцитів,ща може свідчити про анемію. Але при анеміях відбуваються не тільки кількісні, але і морфологічні зміни зі сторони еритроцитів. Змінюється їх величина, форма, забарвлення. При деяких видах анемій в еритроцитах з’являються патологічні включення до яких відносять мегалоцити, мегалобласти, тільця Жолі, кільця Кебота, базофільну пунктуацію еритроцитів.

Базофільна зернистість (пунктация, патологічна зернистість) еритроцитів — синьо-фіолетові гранули, різного розміру, що утворюються при розпаді рибосом і знаходяться, як правило, по периферії еритроцита.

Базофільна зернистість з’являється при отруєнні важкими металами, впливі токсинів при попаданні в дихальні шляхи, в результаті отруєння алкоголем або при передозуванні лікарськими препаратами. Також виділяють захворювання, що супроводжуються появою базофільною зернистості — це В12-дефіцитна анемія і таласемія.

Підготовка до аналізу.

Для дослідження забирається венозна кров.

Здавати кров рекомендується не раніше  не раніше, ніж через 2-3 години після останнього прийому їжі. Можна пити воду без газу.

Метод дослідження — світлова мікроскопія

Показання.

  • При підозрі на гемоліз при ряді захворювань, в тому числі для діагностики гемолітичної анемії.
  • Для оцінки стану елементів крові при підозрі на токсичне ураження кісткового мозку.
  • У випадку впливу важких металів для оцінки ступеня отруєння. Поява зернистості є одним із маркерів прихованого отруєння, що допомагає вчасно вжити заходів при відсутності клінічної картини.
  • Для діагностики мегалобластної анемії, таласемії;
  • При періодичних медичних оглядах працівників , зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці.

    В нормі не виявляються.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити такий аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33