• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Пролактин

Ціна: 104.00 грн.

Додаткова інформація:
(кількісний ІФА метод)

Опис

Пролактин — гормон, який в організмі виділяється передньою долею гіпофіза. Його біологічну форму називають мономірним пролактином. Найвищий рівень фіксується рано вранці, впродовж дня він поступово знижується і до вечора досягає мінімуму.

Пролактин в чоловічому організмі

Жіночому організму пролактин потрібний для протікання пологів, годування грудьми. Проте, чоловіки також його потребують. Ось за що відповідає цей гормон в чоловічому організмі:

  • впливає на статеву функцію;
  • регулює виділення, рухливість сперматозоїдів;
  • бере участь в імунних реакціях.

Якщо аналіз на пролактин у чоловіків вищий за норму, то це може привести до небажаних порушень, включаючи безпліддя, ожиріння, життєвий тонус знижений і так далі.

У чоловічому організмі кількість пролактину безпосередньо пов’язана з кількістю естрадіолу, вони. у свою, чергу безпосередньо пов’язані з тестостероном: вище за виробіток естрогену і пролактину — нижче тестостерона, і навпаки.

Пролактин в жіночому організмі

У дітородному віці пролакті\ин в крові у жінок знаходиться в межах 40-600 мЕд/л. Низький рівень може стати причиною порушення менструального циклу, мимовільного аборту.

Якщо ж рівень гормону підвищений, то це може стати причиною безпліддя.

Пролактин при вагітності починає активно виділятися гіпофізом для підтримки вагітності, регуляції процесу лактації.

На жіноче здоров’я, окрім пролактину, великий вплив мають естрадіол, прогестерон, тестостерон, тиреотропний гормон (ТТГ). Від їх правильного балансу залежить здатність жінки до зачаття, виношування, народження дитини.

Пролактин у дітей

У дітей на першому місяці життя спостерігається високий показник пролактину в крові. До кінця періоду новонародженості рівень знижується, і норма у хлопчиків буде 607 мЕд/л, у дівчаток — 628 мЕд/л.

Надлишок пролактину

Надлишок пролактину призводить до гіперпролактинемії. Щоб отримати реальний результат, необхідно правильно здавати кров. Аналіз на пролактин не можна здавати при поганому самопочутті, сильній втомі, в період вірусного захворювання. Після пробудження треба почекати не менше 180 хвилин.

Лікування проводиться у напрямі усунення причин підвищеного вироблення гормонів, приведення в норму його рівня і ліквідації наслідків захворювання. Для цього існують спеціальні медичні препарати, серед яких Достинекс, який здатний знизити  в плазмі крові завищену кількість пролактину.

Здача аналізу вимагає певної підготовки. За добу необхідно виключити секс, відмовитися від теплових процедур, фізичних навантажень, зберігати спокій. Кров здається натщесерце, не можна палити як мінімум годину. Уточніть у лікаря, на який день циклу здавати кров на дослідження.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити цей аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33