• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Скорочений аналіз сечі

Ціна: 34,00 грн.

Додаткова інформація:
(білок та глюкоза)

Опис

Скорочений аналіз сечі -це хімічне дослідження. Його проводять з метою визначення вмісту білка, та глюкози.

ВИЗНАЧЕННЯ БІЛКА В СЕЧІ

Через ендотелій ниркових клубочків у первинну сечу фільтруються

у людини близько 5 г альбуміну, деяка кількість глікопротеїнів. Більшість їх (близько 99 %) реабсорбується і розщеплюється у клітинах ниркових канальців. У результаті цього у здорової людини із сечею виділяється протягом доби 20–80 мг білка. Виділення більше 150 мг білка, у тому числі понад 30 мг альбуміну, є патологічним. Сеча здорових людей містить дуже малу кількість білка (не більше 0,015 г/л).

У клінічній практиці найбільш поширене визначення білка в сечі якісними

пробами з азотною кислотою (чутливість проби 0,033 г/л)  і сульфосаліциловою кислотою (чутливість проби становить 0,015 г/л),  а також  —  універсальними індикаторними смужками. Метод грунтується на зміні кольору кислотно-основного індикатора під впливом білків. Результат виражається в г білка на 1 л сечі.

У нормі білок в сечі відсутній або виявляється в мінімальних кількостях, Значна кількість білка в сечі (протеїнурія) — одна з безперечних ознак порушення нормальної роботи нирок, викликаного яким-небудь захворюванням. Збільшенням кількості білка в сечі можуть супроводжуватися різні захворювання — саме вони і вважаються основною причиною появи білка в сечі.

Тимчасове підвищення білка в сечі: переохолодження тривале підвищення температури тіла інтенсивні фізичні навантаження тривалий прийом або передозування певними лікарськими засобами неправильне харчування — занадто велика кількість білка в раціоні, яке організм не здатний нормально перетравити.

Тривале підвищення білка в сечі: поликистозна хвороба нирок, запальне захворювання нирок (гострий або хронічний пієлонефрит), різні види діабету,

підвищений артеріальний тиск, деякі захворювання серця, серцева недостатність,

ревматоїдний артрит,  лейкемія та інші.

 

ДОСЛІДЖЕННЯ НА ВМІСТ ГЛКОЗИ В СЕЧІ.

У сечі здорових людей містяться сліди глюкози, які не виявляються хімічними реакціями, що застосовуються в лабораторіях, а тому сечу прийнято вважати вільною від глюкози та інших цукрів. Вміст глюкози слід визначати відразу після одержання сечі, оскільки за зберігання проб при кімнатній температурі під дією ферментів мікроорганізмів і

грибків відбувається ферментативне зброджування вуглеводів. Серед усіх цукрів сечі найбільш важливе значення має вміст глюкози, оскільки інші вуглеводи в ній містяться в незначній кількості. Вміст глюкози досліджують якісними і кількісними пробами.

Для експрес-аналізу використовують індикаторні смужки.

У нормі глюкоза в сечі відсутня або виявляється в мінімальних кількостях, У здорових людей вся глюкоза після фільтрації через мембрану клубочків нирок повністю всмоктується назад у проксимальних канальцях. Глюкоза починає виділятися з сечею, якщо її рівень у крові значно підвищений, і нирки не справляються з фільтрацією. Поява глюкози у сечі (глюкозурія) є ознакою наявності патологічних процесів в організмі: цукровий діабет, гострий панкреатит, нирковий діабет, велика травма, опіки та ін.

 

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити скорочений аналіз сечі в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33