• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Вільна фракція Простат-специфічного антигену

Ціна: 125.00 грн.

Додаткова інформація:
(ПСА вільний)

Опис
Фізіологічний екскреторний продукт передміхурової залози.

 

Глікопротеїн із молекулярною масою 34000Да. Має ензимну (протеазну) активність, зменшуючи в’язкість сперми. Міститься у цитоплазмі епітеліальних клітин протоків простати.
ПСА виявляється у тканині нормальної простати, аденомі та метастазах раку простати, простатичному соку та сім’яній плазмі, але не присутній у інших нормальних чи пухлинних тканинах людини. Період напіврозпаду складає 4 доби.

 

У сироватці крові простатспецифічний антиген міститься у двох формах – вільній та зв’язаній із різними антипротеазами. Вміст вільної форми (f-PSA) складає близько 10% від загальної кількості ПСА.

 

Більша частина ПСА (90%) пов’язана із альфа1-антихімотрипсином і доступна для лабораторного визначення. Невелика частина антигена простати пов’язана із альфа 2-макроглобуліном і недоступна для дослідження звичайними методами, так як молекула ПСА знаходиться всередині комплексу. Вільна та зв’язана фракції складають загальний ПСА.

 

Вміст загального ПСА в нормі збільшується з віком, однак, не повинен перевищувати 4 нг/мл. Для уточнення діагнозу у випадку підозри на рак простати виконують розрахунок співвідношення вільної та загальної фракції ПСА:

 

Вільний ПСАх 100%
Загальний ПСА

 

Вимірювання вільного ПСА та визначення співвідношення «вільний ПСА/загальний ПСА» особливо важливе у випадку невеликого підвищення загального ПСА в межах від 4,0 до 10,0 нг/мл, у концентраціях, близьких до верхної межі референсних значень. При доброякісній гіперплазії простати співвідношення вільної фракції та загального імунореактивного простатспецифічного антигена складає більше 15%.

 

Зростаючі чи стійко підвищені концентрації ПСА, що визначаються в ході спостереження за хворим, свідчать про пухлинний ріст та неефективність терапії або хірургічного вручання. Навпаки, зниження величин ПСА, яке визначається в ході спостереження за хворим, свідчить про позитивний терапевтичний ефект.

 

Значення загального ПСА вище 30 нг/мл, як правило, свідчить про наявність злоякісного новоутворення. У хворих із виражением раком простати та метастазами відмічена концентрація 1000 нг/мл і вище.

 

При моніторингу лікування більш доцільно співставляти концентрацію ПСА із попередніми показниками концентрації в сироватці даного пацієнта, а не з референсними значеннями.

 

Дослідження вмісту вільного ПСА призначається додатково до визначення загального ПСА у випадку необхідності розрахувати співвідношення фракції вільного та загального ПСА.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити цей аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33