• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Визначення білка в сечі

Ціна: 25,00 грн.

Опис

ВИЗНАЧЕННЯ БІЛКА В СЕЧІ

Через ендотелій ниркових клубочків у первинну сечу фільтруються

у людини близько 5 г альбуміну, деяка кількість глікопротеїнів. Більшість їх (близько 99 %) реабсорбується і розщеплюється у клітинах ниркових канальців. У результаті цього у здорової людини із сечею виділяється протягом доби 20–80 мг білка. Виділення більше 150 мг білка, у тому числі понад 30 мг альбуміну, є патологічним. Сеча здорових людей містить дуже малу кількість білка (не більше 0,015 г/л).

У клінічній практиці найбільш поширене визначення білка в сечі якісними пробами з азотною кислотою (чутливість проби 0,033 г/л)  і сульфосаліциловою кислотою (чутливість проби становить 0,015 г/л),  а також  —  універсальними індикаторними смужками. Метод грунтується на зміні кольору кислотно-основного індикатора під впливом білків. Результат виражається в г білка на 1 л сечі.

Кількісне визначення білка в сечі проводять лише після позитивних

результатів якісних проб . Метод –фотометрія.

У нормі білок в сечі відсутній або виявляється в мінімальних кількостях, Значна кількість білка в сечі (протеїнурія) — одна з безперечних ознак порушення нормальної роботи нирок, викликаного яким-небудь захворюванням. Збільшенням кількості білка в сечі можуть супроводжуватися різні захворювання — саме вони і вважаються основною причиною появи білка в сечі.

Тимчасове підвищення білка в сечі: переохолодження тривале підвищення температури тіла інтенсивні фізичні навантаження тривалий прийом або передозування певними лікарськими засобами неправильне харчування — занадто велика кількість білка в раціоні, яке організм не здатний нормально перетравити.

Тривале підвищення білка в сечі: поликистозна хвороба нирок, запальне захворювання нирок (гострий або хронічний пієлонефрит), різні види діабету,

підвищений артеріальний тиск, деякі захворювання серця, серцева недостатність,

ревматоїдний артрит,  лейкемія та інші.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити аналіз на білок в сечі в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33