• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Загальний холестерин + ЛПВЩ + індекс атерогенності (ІА)

Ціна: 56.00 грн.

Опис

Холестерин — життєва необхідна речовина, яку відносять до класу ліпідів. Він знаходиться у складі оболонок клітин, головного мозку, нервів і відіграє важливу роль в обміні речовин. З холестерину формуються гормони, у тому числі і тестостерон — чоловічий статевий гормон. По організму холестерол загальний розноситься кров’ю. Шкідливим він стає у разі його окислення вільними радикалами.

У організмі людини холестерин загальний в чистому вигляді є присутнім в невеликих кількостях, в основному він знаходиться у складі ліпопротеїдів.

Близько 80% холестерину виробляє печінка, решта кількості в організм поступає з їжею. Його містять молочні продукти, м’ясо, риба, яйця, птах. Всмоктування харчового холестерину відбувається в тонкому кишечнику, далі він поступає в печінку, де зберігається і використовується нею. Саме вона певним чином коригує рівень холестерину.

Норма у жінок відрізняється від норми холестерину в крові у чоловіків. Існує також таблиця за віком.

Підвищений холестерин не проявляється ніякими симптомами. Єдиним способом його перевірити являється біохімічний аналіз крові на холестерин, який варто здавати регулярно.

Види холестерину

Холестерин в рідині не розчиняється і по організму людини подорожує у складі липопротеїнів (з’єднання білків і ліпідів). По щільності, функціям, розмірам часток вони підрозділяються на три категорії, які є наступними видами холестерину :

  • ЛПВЩ — липопротеїни високої щільності (HDL, хороший холестерин). Цей вид очищає стінки судин від надлишків холестерину, переводячи його для переробки в печінку. В результаті їх роботи розчиняться атеросклеротичні бляшки, відновлюється еластичність судин.
  • ЛПНЩ — липопротеїни низької щільності (LDL, поганий холестерин). Вживання продуктів, що містять насичені жири, призводить до високого рівня ЛПНЩ в крові. Його підвищений вміст здатний створювати бляшки на стінках судин, а це є ознакою атеросклерозу, що розвивається.
  • ЛПДНЩ — липопротеїни дуже низької щільності (дуже поганий холестерин), він має високу атерогенність. Ця властивість характеризується захворюванням серця і судин. Ця речовина — важливий показник, який сигналізує про патологію. Якщо аналіз на холестерин в крові виявив підвищений рівень ЛПДНЩ, то це може свідчити про наявність таких захворювань як цукровий діабет, панкреатит у важкій формі, механічні жовтяниці і так далі
  • ЛППЩ — липопротеїни, що мають проміжне значення щільності, вони утворюються в результаті розпаду ЛПДНЩ. Їх термін життєдіяльності в крові короткий. Накопичуючись в крові, створює передумови для розвитку патологій.

Коефіцієнт атерогенності — це баланс «хорошого» холестерину і холестерину загального, який в майбутньому може перейти в зв’язаний стан ЛПНЩ, являє собою їх пропорційне співвідношення.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити такий аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33