• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Загальний простат-специфічний антиген

Ціна: 98.00 грн.

Додаткова інформація:
(ПСА загальний)

Опис

Простатичний специфічний антиген (скорочено ПСА) — білкова речовина, яку виробляють клітини передміхурової залози. Якщо капіляри передміхурової залози ушкоджуються, ПСА підвищується. Причиною ушкодження може бути будь-який процес, включаючи простатит, аденому передміхурової залози, рак простати. Більше того, підвищення простатспецифічного антигену крові можуть викликати: бурхливий секс, запор, ректальне пальцьове дослідження простати, в результаті яких часто ушкоджуються капіляри передміхурової залози.

Таким чином, аналіз крові на пса вимагає дотримання деяких правил здачі. Передусім, аналіз крові пса не можна здавати наступного дня після проведення ректального дослідження урологом, а також після бурхливого сексу — результат буде неправдивим. Крім того, треба здати два аналізи: аналіз пса загальний і пса вільний. Це важливо, тому що ПСА в крові визначається в двох формах, а саме: вільною, пов’язаною з білками. Якщо має місце рак простати, рівень вільного ПСА знижується, тому що збільшується кількість зв’язуючого білку.

Значення аналізу на ПСА

Простатоспецифічний антиген загальний пса виступає лабораторним маркером для визначення структури тканини передміхурової залози. Його дослідження в сироватці крові важливе для діагностики, спостереження за течією раку, доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Оскільки у чоловіків високий показник смертності саме при раку передміхурової залози, важливо виявляти його саме на ранній стадії, починати ефективне лікування. У цій ситуації онкомаркером виступає саме простатспецифічний антиген загальний, рівень якого стає високим.

Коли ще підвищується ПСА

Підвищення рівня ПСА в крові не завжди є наслідком злоякісного процесу. Це відбувається:

  • при інфекції і запаленні в простаті;
  • при аденомі простати;
  • при ішемії, інфаркті простати;
  • при еякуляції напередодні дослідження.

Якщо аналіз крові на пса при аденомі простати показує його зростання, то для діагностики потрібні і інші показники, включаючи:

  • співвідношення ПСА вільного до загального;
  • вікова норма;
  • наскільки правильно зданий аналіз.

Що означає низький рівень ПСА

Раніше вважалося, що референсні значення загального ПСА : 0-4 нг/мл. На сьогодні дослідження показали, що його норму слід розраховувати за віком, наприклад, для чоловіків після 70 років вона може бути 6,5 нг/мл.

Якщо розшифровка результатів дослідження показує низький рівень змісту загального ПСА, то це може свідчити про невисокий ризик захворювання простати, про успішне проведення лікування при простатиті, інших хворобах передміхурової залози.

Якісно і швидко тест пса виконають фахівці лабораторії ІНВІТРО. Вам же для отримання достовірних результатів необхідно підготуватися до здачі аналізу і дотриматися усіх необхідних вимог, у тому числі: здати кров натщесерце, перед здачею уникати фізичних навантажень, два дні перед дослідженнями утриматися від статевих зв’язків, почекати не менше двох тижнів після масажу простати, біопсії.

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити цей аналіз  в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33