• м. Мелітополь, вул. І. Алексєєва 7

Жовчні пігменти в сечі

Ціна: 23,00 грн.

Додаткова інформація:
(білірубін, уробіліноген) (тест-смужки)

Опис

Жовчні пігменти -це забарвлені  продукти розпаду гемоглобіну, що входять до складу жовчі та у невеликих кількостях наявні у крові й тканинах. Утворюються в печінці, виділяються з жовчю у вигляді білірубіну і уробіліногену. Виводяться в основному з калом, частково із сечею.

 

Дослідження- з використанням тест-смужок.

 

Білірубін

Поява білірубіну (прямого) в сечі має назву білірубінурії. Жовчні пігменти з’являються у сечі лише у випадку, коли кількість їх у крові перевищить нирковий поріг білірубіну. У нормі в здорових людей у крові міститься від 8,5 до 20,5 мкмоль/л білірубіну. Білірубінурія спостерігається при ураженнях печінки і жовчних шляхів. Таке явище найчастіше спостерігається при паренхіматозній  та механічній жовтяниці і є ознакою  органічного ураження паренхіми печінки (гепатити, цирози), гемолітичних станах .Іноді рівень білірубіну підвищується при захворюваннях кишківника (ентерити, кишкова непрохідність, схильність до закрепів).

 

Уробіліноген

 

У нормі уробіліноген в сечі міститься у незначній кількості Уробіліноген – це жовчний пігмент, який утворюється в результаті процесу метаболізму білірубіну і надає сечі характерне забарвлення. Підвищення уробіліногену в сечі (уробілінурія) вказує на наявність певних патологій, які пов’язані з перевищенням вироблення печінкою білірубіну, або повільною його утилізацією при:

 

  • будь-які ураження печінки або селезінки
  • злоякісні або доброякісні пухлини
  • гемолітичної анемії
  • отруєння хімічними речовинами
  • запальні хронічні захворювання кишечника
  • хронічні запори
  • паразити
  • кишкова непрохідність.

 

Сеча за наявності жовчних пігментів набуває темного жовто-зеленого кольору. Піна такої сечі забарвлена в жовтий колір, а краплі сечі, що потрапляють на білизну, залишають на ній характерні темно–жовті плями.

Тест-смужка є напівкількісним тестом і не передбачає визначення фактичного кількісного вмісту речовини у сечі. Отримані числові характеристики мають оціночний характер і повинні бути перевірені іншими лабораторними методами.

Результати тесту повинні братися до уваги у сукупності з наявністю клінічної інформації.

Остаточне рішення у постановці діагнозу приймається тільки лікарем.

 

Швидко, якісно, недорого Ви можете зробити аналіз на жовчні пігменти в сечі в Мелітополі в лабораторії КНП «ЦЛД та ЛМД» ММР ЗО

За додатковою інформацією звертайтесь по 📞:096-041-50-50, 43-04-33